EET řešení pro Pokladny, pokladní systémy SC

Jakým způsobem komunikují pokladny a pokladní systémy SC s Finanční správou po zavedení EET ?

 

modely: SC ECR 40T/42T 

Interní rozhraní (je již součástí pokladny) zajišťuje komunikaci pokladny s Finanční správou přes Internet. Zároveň je určené ke komunikaci s PC, přes Internet, s bankovními terminály, s externími tiskárnami pokladny, podpůrnou cloudovou službou. Informace o každé hotovostní tržbě bude v okamžiku zaplacení poslána pokladnou prostřednictvím cloudové služby internetem k zaevidování v centrálním datovém úložišti Finanční správy. Jako potvrzení bude zaslán zpět unikátní kód, který pokladna vytiskne na účtenku.

 

modely: SC ECR 550T, SC ECR 550TF, SC ECR 550TF REST, SC ECR 550T REST

Interní rozhraní - TCP Board (je volitelné příslušenství) zajišťuje komunikaci pokladny s Finanční správou přes Internet. Zároveň je určené ke komunikaci s PC, přes Internet, s mobilními číšníky, s bankovními terminály, s externími tiskárnami pokladny. Informace o každé hotovostní tržbě bude v okamžiku zaplacení poslána pokladnou prostřednictvím internetu k zaevidování v centrálním datovém úložišti Finanční správy. Jako potvrzení bude zaslán zpět unikátní kód, který pokladna vytiskne na účtenku.

Jak postupovat při přípravě zprovoznění pokladny pro EET

 1. Ověřit si zda jste povinni evidovat tržby, a od kdy jste povinni evidovat tržby
 2. Požádat o přidělení autentizačních údajů, včetně případného povolení zjednodušeného režimu. 
 3. Získat certifikát pro EET (neinstalovat, pouze stáhnout). Jednotlivé kroky k získání certifikátu najdete na e-trzby zde , příručka ke stažení zde.
 4. Zajistit internetovou přípojku k připojení pokladny tam, kde je pokladní zařízení umístěno, pokud nemáte povolený zjednodušený režim. Možnosti připojení k internetu: pevné připojení, bezdrátové Wi-Fi připojení s přístupovým bodem (AP - Access Point) pro pokladnu, mobilní připojení (router s LAN portem).
 5. Kontaktovat nejlépe svého dodavatele, případně někoho z autorizovaných partnerů k nastavení a zprovoznění pokladny, pokladního systému.

Co je třeba ke zprovoznění pokladny SC ECR 40/42T pro EET

 • SD paměťová karta, inicializovaná pro pokladnu ( kapacita: 2, 4GB)
 • Pokud vlastníte, provést update pomocných a aplikačních programů na verze určené pro EET. SC Pomocník: verze min. 2016.03.01, SERD Obchod, Restaurace, Výroba : verze min. 1.09.11 RE4.
 • Aktualizace standardní verze Firmwaru pokladny SC ECR 40/42T na verzi min. 1.010.17.

Co je třeba ke zprovoznění pokladen řady SC ECR 550T/TF/TF-REST pro EET

 • SD paměťová karta, inicializovaná pro pokladnu ( kapacita: 2, 4GB)
 • Pokud již vaše pokladna nedisponuje TCP Boardem, případně disponuje starým TCP Boardem, zakoupit TCP Board
 • Pokud vlastníte, provést update pomocných a aplikačních programů na verze určené pro EET. SC Pomocník: verze min. 2016.03.01, SERD Obchod, Restaurace, Výroba : verze min. 1.09.11 RE4.
 • Aktualizace standardní verze Firmwaru pokladny řady SC ECR 550 na verzi min. 1(2).008.17. (starší verze jsou zpoplatněny částkou 600 Kč bez DPH). Tato verze Firmware může být použita v pokladně pouze pro FML pokladmy (1)2.06 a vyšší.

 

 

Aktuální verze Firmware

08.12.2021

Verze Firmware pokladny pro funkci EET uvolněny 6.4.2017. Je nutný update minimálně této verze ve Vašem pokladním zařízení. Pro více informací kontaktujte Vašeho dodavatele. 

Číst více

Aktuální stav

31.10.2016

Modely pokladen řady SC ECR 550 T/TF/TF-E jsou již plně funkční pro EET. Pokladny lze updatovat a použít pro EET změnou Firmware, nahráním certifikátu a  příslušným nastavením pokladny. 

Od 1. září 2016 zahájila Finanční správa proces přidělování autentizačních údajů podnikatelům - poplatníkům. Testovací prostředí je již spuštěno a lze otestovat funkčnost pokladních zařízení.

Číst více

Novinky z oblasti EET SC

11.08.2016

Novinky z oblasti EET k nahlédnutí zdeMáte pokladní systém SC, SERD, Vaši pokladnu bude možno pro EET použít, přihlašte se k odběru novinek na našich stránkách níže pro získávání dalších informací o přechodu Vašho pokladního systému na EET.

Číst více

Máte problémy s výběrem?
Naši kvalifikovaní odborníci Vám rádi poradí a odpoví.

+420 553 620 729 info@serd.cz
Prosím čekejte...

Kontaktujte nás!

Povinné položky je nutné vyplnit

Kontaktní údaje

SYSTEM-COMMERCE s.r.o.
Mírová 716/12
746 01 Opava

IČ: 25822969
DIČ: CZ25822969

Tel.: +420 606 811 325
E-mail: info@system-commerce.cz


Všechny kontakty