Vzít si účtenku bude povinné a budou se losovat

23.02.2015

Zákon, od něhož si vláda slibuje lepší výběr daní, dostává reálné obrysy. Stát bude elektronicky evidovat tržby, ale zákon zasáhne nejen podnikatele. V návrhu, který předložil ministr financí Andrej Babiš, je paragraf, podle nějž budou mít lidé povinnost vzít si účtenku. Ty se budou losovat, jak na tom trval premiér Bohuslav Sobotka.

„Účtenková loterie je součástí vládního programu a sociální demokracie ji pokládá za velmi efektivní kontrolní opatření ze strany státu, protože by to mohlo vhodným způsobem doplnit systém elektronické evidence tržeb. Myslíme si, že by bylo dobře, aby účtenková loterie byla zavedena,“ řekl k tomu již dříve v rozhovoru pro iDNES.cz premiér Sobotka

Ministr Babiš se bránil, že účtenková loterie funguje velice dobře na Tchaj-wanu, ale například na Slovensku se podle něj neujala.

Nakonec ale účtenkovou loterii Babišovi lidé do zákona, který nyní připomínkují ministerstva, napsali. „Na hru, které se lze zúčastnit pouze na základě zaslání účtenek a jejímž pořadatelem je Česká republika, se nepoužije zákon upravující hazardní hry,“ píše se v jednom z paragrafů připraveného zákona.

Tresty: půl milionu pokuta nebo zákaz činnosti až na dva roky

Pro podnikatele, kteří nebudou zákon respektovat, mohou být až ve výši 500 tisíc korun, ještě ostřejšími tresty, s nimiž návrh počítá, bude možnost uzavření provozovny či zákaz činnosti až na dva roky. V blokovém řízení za přestupky proti zákonu bude možné uložit pokutu do deseti tisíc korun.

zdroj

 

Zpět na výpis

Máte problémy s výběrem?
Naši kvalifikovaní odborníci Vám rádi poradí a odpoví.

+420 553 620 729 info@serd.cz
Prosím čekejte...

Kontaktujte nás!

Povinné položky je nutné vyplnit

Kontaktní údaje

SYSTEM-COMMERCE s.r.o.
Mírová 12
746 01 Opava

IČ: 25822969
DIČ: CZ25822969

Tel.: +420 606 811 325
E-mail: info@system-commerce.cz


Všechny kontakty