Koalice se shodla, schválení zákonu nic nebrání

11.05.2015

Trojkoalice zažehnala spory. Nic nebrání tomu, aby se během roku 2016 začaly všechny účtenky v restauracích či obchodech automaticky posílat na "vládní servery". Na návrhu zákona, jak je teď sepsaný, už je dohoda všech koaličních stran a může jít na jednání vlády. Největší výhrady měla KDU, která chtěla vidět podrobnější propočty. Její výhrady už jsou zažehnané.

Lidovci v posledních dnech stupňovali tlak kvůli elektronické evidenci tržeb − klíčovému opatření, jímž chce Andrej Babiš zvýšit výběr DPH. Ministra financí trápila KDU-ČSL například tím, že jeho plán nepodpoří, dokud jí nepředloží detailní čísla, kolik zavedení systému chytrých pokladen bude stát české podnikatele. Včera ale Pavel Bělobrádek a spol. ustoupili. "Dokonalá dohoda to ještě není, ale značný posun ano," prohlásil lidovecký předseda

Šéfové poslanců ANO a ČSSD pak přímo hovořili o tom, že Trojkoalice už spory zažehnala a že nic nebrání tomu, aby se během roku 2016 začaly všechny účtenky v restauracích či obchodech automaticky posílat na vládní servery.

Původně se měl systém, jímž se Babišovi lidé inspirovali v Chorvatsku, rozjet od ledna 2016. To je ale nereálné. Již to připustil jak zakladatel hnutí ANO, tak další lídři koalice. Včera o tom hovořil i sociálnědemokratický šéfposlanec Sklenák: "Od ledna systém spustit nestihneme, ale ani není nutné ho vázat na leden. Může začít fungovat kdykoli v průběhu roku."

 

zdroj

Zpět na výpis

Máte problémy s výběrem?
Naši kvalifikovaní odborníci Vám rádi poradí a odpoví.

+420 553 620 729 info@serd.cz
Prosím čekejte...

Kontaktujte nás!

Povinné položky je nutné vyplnit

Kontaktní údaje

SYSTEM-COMMERCE s.r.o.
Mírová 12
746 01 Opava

IČ: 25822969
DIČ: CZ25822969

Tel.: +420 606 811 325
E-mail: info@system-commerce.cz


Všechny kontakty