Zdržování přijetí zákona ? Vláda říká ne ..

09.02.2015

Zavedení povinné evidence elektronických tržeb by mohlo pro stát znamenat plus deset miliard ročně. V materiálu, už projednaném vládou, to píše ministerstvo financí. Zároveň navrhuje snížit DPH na jídlo v restauracích z 21 na 15 procent. "Aby provozovatelé restauračních služeb byli motivováni," vysvětlil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Části drobných podnikatelů se ale zavedení povinné státní kontroly tržeb nelíbí – vidí v něm zbytečnou administrativu. Návrh zákona o registračních pokladnách by měla vláda schvalovat v březnu.

Kromě restaurací a hospod chce stát od začátku příštího roku elektronicky kontrolovat i tržby všech hotelů nebo ubytoven. Další podnikatelé přijdou na řadu příští rok v červenci, hlavně drobní řemeslníci a lidé pracující ve službách: třeba kadeřníci, notáři, veterináři nebo zubaři nebo také podnikatelé působící ve velkoobchodu. 

"Nejsme názoru, že to musí být a bude plošně pro všechny, protože jsou skutečně některé živnosti, kde by to bylo komplikované," nesouhlasí s návrhem vlády předseda Asociace malých podnikatelů a živnostníků Karel Havlíček. Ministerstvo financí ale s mnoha výjimkami nepočítá.

 

 

zdroj

Zpět na výpis

Máte problémy s výběrem?
Naši kvalifikovaní odborníci Vám rádi poradí a odpoví.

+420 553 620 729 info@serd.cz
Prosím čekejte...

Kontaktujte nás!

Povinné položky je nutné vyplnit

Kontaktní údaje

SYSTEM-COMMERCE s.r.o.
Mírová 12
746 01 Opava

IČ: 25822969
DIČ: CZ25822969

Tel.: +420 606 811 325
E-mail: info@system-commerce.cz


Všechny kontakty