Možné scénáře ?

19.12.2014

Se zavedením elektronické evidence tržeb souhlasí 37 procent živnostníků. Ovšem pouze 20 procent nemá problém se zavedením pro vlastní obor. Ministerstvo uvažuje i o tom, že by nejchudší skupině, které se má EET dotknout, ulevilo. "Uvažujeme navrhnout paušální slevu na dani pro živnostníky-fyzické osoby, které považujeme za segment nejvíce zatížený," uvedla Hornochová.

Ministerstvo uvažuje i o tom, že by nejchudší skupině, které se má EET dotknout, ulevilo. "Uvažujeme navrhnout paušální slevu na dani pro živnostníky-fyzické osoby, které považujeme za segment nejvíce zatížený," uvedla Hornochová.

Ve hře je varianta, že by podnikatelé s provozovnou do 150 metrů čtverečních mohli využívat 80procentní výdajový paušál. O zvýhodnění uvažuje ministerstvo i u restaurací, které by se mohly z nynější 21procentní sazby DPH navrátit na 15 procent. Vyloučené není ani to, že se nejmenších živnostníků zavádění elektronické evidence tržeb nedotkne vůbec. "O jejich zařazení rozhodne ministerstvo na základě analýzy," vysvětlila Hornochová.

V plánu není rovněž účtenková loterie, jednorázově by se ale dala prý využít jako marketingový nástroj. Hornochová popisuje: "V tuto chvíli o pravidelné účtenkové loterii neuvažujeme. Jednorázově ji ale možná využijeme. Může být dobrým nástrojem, jak by se lidé při spuštění elektronické evidence tržeb mohli seznámit s celým systémem." 

Od ledna 2016 by se evidence měla týkat restauračních a ubytovacích služeb, od července 2016 oblasti maloobchodu a velkoobchodu. Od roku 2017 by přišli na řadu postupně další obory s významným podílem hotovostních transakcí. O zařazení nejmenších živnostníků se ministerstvo rozhodne na základně zmiňované analýzy.

zdroj

Zpět na výpis

Máte problémy s výběrem?
Naši kvalifikovaní odborníci Vám rádi poradí a odpoví.

+420 553 620 729 info@serd.cz
Prosím čekejte...

Kontaktujte nás!

Povinné položky je nutné vyplnit

Kontaktní údaje

SYSTEM-COMMERCE s.r.o.
Mírová 12
746 01 Opava

IČ: 25822969
DIČ: CZ25822969

Tel.: +420 606 811 325
E-mail: info@system-commerce.cz


Všechny kontakty