Elektronická evidence tržeb (EET)

Sledujeme pečlivě dění v této oblasti. Přizpůsobili jsme naše pokladní systémy, registrační pokladny SERD a SC Elektronické evidenci tržeb, označované jako EET nebo e-tržby, která má v Česku omezit daňové úniky.

Máte pokladní systém SC, SERD, Vaši pokladnu je možno pro EET použít, přihlašte se k odběru novinek na našich stránkách níže pro získávání dalších informací o přechodu Vašeho pokladního systému na EET.

Finanční správa zahájila proces přidělování autentizačních údajů podnikatelům - poplatníkům, které jim umožní vstupu do webové aplikace Daňového portálu, kde získají potřebný EET certifikát.

způsob úpravy jednotlivých typů našich registrační pokladen znázorňuje násleující obrázek:

 

 

 

Oficiální webové stránky MFČR projektu elektronické evidence tržeb www.e-trzby.cz


Novinky z oblasti EET:


 

Podrobnosti k návrhu zákona v připomínkovém řízení

18.02.2015

Nový zákon počítá s tím, že zákazníci budou mít za povinnost převzít účtenku. Podnikatelé se však nemusí obávat, že je budou muset zákazníkům rvát do rukou. Předložený zákon sice celý systém elektronické evidence tržeb specifikuje (například zavádí pro zákazníky povinnost převzít účtenku), nutno však poznamenat, že nad řadou věcí zůstává stále viset otazník. Konkrétní podobu a harmonogram totiž mají upravit až vyhlášky ministerstva. Zatím jsme neshledali žádnou překážku v přizpůsobení našich pokladních systémů.

 

Číst více

Ministerstvo financí poslalo k připomínkám návrh zákona o elektronické evidenci tržeb

12.02.2015

Ministerstvo financí poslalo k připomínkám návrh zákona zavádějícího od roku 2016 elektronickou evidenci tržeb, tedy modernější variantu registračních pokladen. Nová povinnost se má dotknout až 600 tisíc obchodníků, provozovatelů restaurací, hoteliérů, řemeslníků a poskytovatelů dalších služeb.

Číst více

Zdržování přijetí zákona ? Vláda říká ne ..

09.02.2015

Zavedení povinné evidence elektronických tržeb by mohlo pro stát znamenat plus deset miliard ročně. V materiálu, už projednaném vládou, to píše ministerstvo financí. Zároveň navrhuje snížit DPH na jídlo v restauracích z 21 na 15 procent. "Aby provozovatelé restauračních služeb byli motivováni," vysvětlil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Části drobných podnikatelů se ale zavedení povinné státní kontroly tržeb nelíbí – vidí v něm zbytečnou administrativu. Návrh zákona o registračních pokladnách by měla vláda schvalovat v březnu.

Číst více

Elektronická evidence tržeb se bude týkat až 600 tisíc firem a podnikatelů

22.01.2015

Elektronická evidence tržeb, kterou chce ministerstvo financí spustit příští rok, se bude týkat až 600 000 obchodníků, provozovatelů restaurací, hoteliérů, řemeslníků či poskytovatelů služeb.

Číst více

Jaký je plán ministerstva financí

09.01.2015

Nejprve pro majitele restaurací a hotelů, poté pro podnikatele v maloobchodu a velkoobchodu má od ledna 2016, respektive od července začít platit zákon o elektronické evidenci tržeb. O rok později se na základě analýzy rozhodne, zda se bude vztahovat i na drobné živnostníky. Tak vypadá plán ministerstva financí, jež systém legislativně a technicky připravuje.

Číst více

Možné scénáře ?

19.12.2014

Se zavedením elektronické evidence tržeb souhlasí 37 procent živnostníků. Ovšem pouze 20 procent nemá problém se zavedením pro vlastní obor. Ministerstvo uvažuje i o tom, že by nejchudší skupině, které se má EET dotknout, ulevilo. "Uvažujeme navrhnout paušální slevu na dani pro živnostníky-fyzické osoby, které považujeme za segment nejvíce zatížený," uvedla Hornochová.

Číst více

Elektronická evidence tržeb první na seznamu vlády

16.12.2014

Na dnešním jednání vlády se kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) shodl na podobě legislativního plánu pro rok 2015. Za nejdůležitější opatření, které chce vláda v roce 2015 přijmout, označil Sobotka zákon o evidenci tržeb, který by měl v důsledku omezit úniky v oblasti daně z přidané hodnoty a z příjmu.

Číst více

Máte problémy s výběrem?
Naši kvalifikovaní odborníci Vám rádi poradí a odpoví.

+420 553 620 729 info@serd.cz
Prosím čekejte...

Kontaktujte nás!

Povinné položky je nutné vyplnit

Kontaktní údaje

SYSTEM-COMMERCE s.r.o.
Mírová 12
746 01 Opava

IČ: 25822969
DIČ: CZ25822969

Tel.: +420 606 811 325
E-mail: info@system-commerce.cz


Všechny kontakty