Elektronická evidence tržeb (EET)

Sledujeme pečlivě dění v této oblasti. Přizpůsobili jsme naše pokladní systémy, registrační pokladny SERD a SC Elektronické evidenci tržeb, označované jako EET nebo e-tržby, která má v Česku omezit daňové úniky.

Máte pokladní systém SC, SERD, Vaši pokladnu je možno pro EET použít, přihlašte se k odběru novinek na našich stránkách níže pro získávání dalších informací o přechodu Vašeho pokladního systému na EET.

Finanční správa zahájila proces přidělování autentizačních údajů podnikatelům - poplatníkům, které jim umožní vstupu do webové aplikace Daňového portálu, kde získají potřebný EET certifikát.

způsob úpravy jednotlivých typů našich registrační pokladen znázorňuje násleující obrázek:

 

 

 

Oficiální webové stránky MFČR projektu elektronické evidence tržeb www.e-trzby.cz


Novinky z oblasti EET:


 

Hrozí zvýšení daní v případě zamítnutí EET

27.05.2015

Pokud se nepodaří prosadit elektronickou evidenci tržeb (EET) a další opaření ministerstva financí proti daňovým únikům, nezbude nic jiného než zvyšovat daně. Na středečním kongresu hoteliérů a restauratérů to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Číst více

Diskuse nad zákonem stále probíhá ...

26.05.2015

EET- Elektronická evidence tržeb stále hýbe českou politikou. Velká většina podnikatelů bude (od roku 2016) povinně účtovat na elektronické registrační pokladně (registrační pokladna, PC, tablet, smartphone atd.), která bude online napojena na finanční úřad. Kritici EET mluví o striktním, až šikanózním dohledu státu nad podnikateli.

Číst více

Koalice se shodla, schválení zákonu nic nebrání

11.05.2015

Trojkoalice zažehnala spory. Nic nebrání tomu, aby se během roku 2016 začaly všechny účtenky v restauracích či obchodech automaticky posílat na "vládní servery". Na návrhu zákona, jak je teď sepsaný, už je dohoda všech koaličních stran a může jít na jednání vlády. Největší výhrady měla KDU, která chtěla vidět podrobnější propočty. Její výhrady už jsou zažehnané.

Číst více

Jak pokračuje příprava elektronické evidence tržeb

21.04.2015

Jak pokračuje příprava elektronické evidence tržeb ? Odpovídá p. náměstkyně finistra financí Simona Hornochová v rozhovoru  pro Konkursní noviny.

Číst více

Zákon směřuje do vlády

08.04.2015

Připomínkové řízení je ukončeno, MF zapracovalo změny a návrh zákona je připraven k předložení vládě.

Číst více

Finanční správa - informace (MFČR)

01.04.2015

Finanční správa zveřejnila základní informace, které se týkají problematiky Elektronické evidence tržeb. Zároveň spustila na svých webových stránkách podrobnější informace. Stránky zde.

Číst více

Zákon by měla schvalovat vláda v dubnu. Jaká bude jeho podoba ?

23.03.2015

Podle sdělení MFČR by měl být nový zákon předložen na jednání vlády počátkem měsíce dubna 2015. Jaká bude jeho finální podoba, od kdy a  koho se bude týkat se uvidí. Rozpoutala se mohutná diskuse. Termíny se stále mění, ale nyní se jeví nejpraděpodobnější postupné zavedení od 1.4. 2016. Drobné řemeslníci se povinnosti zřejmě vyhnou. Zda se "spuštění"  stihne či nikoli se teprve ukáže.

Číst více

Bude nakonec zákon přijat nebo ne ?

12.03.2015

Plány Andreje Babiše (ANO) se začínají hroutit. Z elektronické evidence tržeb si učinil spásný nástroj, díky kterému vybere více peněz na daních. Ovšem návrh příslušného zákona jeho vládní kolegové a dotčené profesní organizace doslova rozcupovali.

Číst více

Přehled největší a nejčastější kritiky elektronické evidence tržeb

04.03.2015

Nepřipravený, diskriminující, nefunkční. Taková kritika se snáší na plán zavedení elektronické evidence tržeb. Co bude dál ?

Číst více

Vzít si účtenku bude povinné a budou se losovat

23.02.2015

Zákon, od něhož si vláda slibuje lepší výběr daní, dostává reálné obrysy. Stát bude elektronicky evidovat tržby, ale zákon zasáhne nejen podnikatele. V návrhu, který předložil ministr financí Andrej Babiš, je paragraf, podle nějž budou mít lidé povinnost vzít si účtenku. Ty se budou losovat, jak na tom trval premiér Bohuslav Sobotka.

Číst více

Máte problémy s výběrem?
Naši kvalifikovaní odborníci Vám rádi poradí a odpoví.

+420 553 620 729 info@serd.cz
Prosím čekejte...

Kontaktujte nás!

Povinné položky je nutné vyplnit

Kontaktní údaje

SYSTEM-COMMERCE s.r.o.
Mírová 12
746 01 Opava

IČ: 25822969
DIČ: CZ25822969

Tel.: +420 606 811 325
E-mail: info@system-commerce.cz


Všechny kontakty