Diskuse nad zákonem stále probíhá ...

26.05.2015

EET- Elektronická evidence tržeb stále hýbe českou politikou. Velká většina podnikatelů bude (od roku 2016) povinně účtovat na elektronické registrační pokladně (registrační pokladna, PC, tablet, smartphone atd.), která bude online napojena na finanční úřad. Kritici EET mluví o striktním, až šikanózním dohledu státu nad podnikateli.

Čeští podnikatelé mají strach z toho, že se elektronická evidence tržeb stane pastí pro poctivé živnostníky a nepoctivci se jí nakonec vyhnou. Výjimku si totiž vybojovaly i některé skupiny podnikatelů v Chorvatsku, kde se česká vláda inspirovala při plánovaném zavádění evidence tržeb.

V současnosti intenzivně jednáme se zástupci jednotlivých skupin podnikatelů jak o termínu jejich zapojení do systému v rámci postupného náběhu, tak o možných výjimkách pro specifické oblasti podnikání,“ říká pro portál BusinessInfo.cz náměstkyně ministra financí Simona Hornochová.

Podle ní je cílem ministerstva financí, aby výjimky byly systémové povahy a týkaly se například prodejních automatů nebo regulovaných subjektů, jako jsou školní jídelny a podobně.

„S plošnou výjimkou pro tržnice ministerstvo financí rozhodně nepočítá. Ani v Chorvatsku taková výjimka zavedena není, evidenci tržeb nepodléhají pouze prodeje vlastní drobné zemědělské produkce,“ zdůraznila Simona Hornochová.

zdroj

Zpět na výpis

Máte problémy s výběrem?
Naši kvalifikovaní odborníci Vám rádi poradí a odpoví.

+420 553 620 729 info@serd.cz
Prosím čekejte...

Kontaktujte nás!

Povinné položky je nutné vyplnit

Kontaktní údaje

SYSTEM-COMMERCE s.r.o.
Mírová 12
746 01 Opava

IČ: 25822969
DIČ: CZ25822969

Tel.: +420 606 811 325
E-mail: info@system-commerce.cz


Všechny kontakty